Poznaj historię Ginkgo Biloba
Ginkgo Biloba to jedno z najstarszych gatunków drzew na świecie. Od tysięcy lat znana jest ze swoich właściwości medycznych. Roślina ta pochodzi z Chin, gdzie była powszechnie stosowana w lecznictwie. Od wieków wykorzystywana jest w medycynie naturalnej jako skuteczne narzędzie do poprawy funkcjonowania pracy mózgu.
W Europie Ginkgo Biloba pojawiła się dopiero w XVIII wieku, a pierwsze opisy jej właściwości medycznych pojawiły się już w XIX wieku. Od tego czasu zaczęła być stosowana w leczeniu choroby Alzheimera, naczyń mózgowych i innych problemów zdrowotnych.
W ostatnich latach jeszcze bardziej wzrosło zainteresowanie jej działaniem na wydajność umysłową, a naukowcy przeprowadzili szereg badań klinicznych w celu zbadania tej kwestii. Potwierdzają one, że Ginkgo Biloba ma pozytywny wpływ na efektywność pracy mózgu.
5 właściwości Ginkgo Biloba
Ekstrakt z liści Ginkgo Biloba zawiera wiele prozdrowotnych substancji, w tym flawonoidy, terpeny i ginkgolidy, które są korzystne dla zdrowia mózgu. Dzięki temu roślina ta wykazuje następujące właściwości:
- Poprawia przepływ krwi do mózgu – dzięki obecności wymienionych substancji, które rozszerzają naczynia krwionośne, zwiększa cyrkulację w krwiobiegu. To z kolei pomaga w dostarczeniu tlenu i składników odżywczych do mózgu, a także usprawnia jego zdolność do wykonywania skomplikowanych zadań.
- Poprawia funkcje poznawcze – badania wykazały, że Ginkgo Biloba poprawia pamięć krótko- i długotrwałą, koncentrację, zdolność do nauki i rozwiązywania złożonych problemów, poprzez lepsze kojarzenie faktów.
- Przyspiesza czas reakcji – wykazuje pozytywny wpływ na zdolność przetwarzania informacji, szybkość myślenia i poprawia czas reakcji oraz refleks.
- Poprawia nastrój – pozytywnie wpływa na samopoczucie poprzez zmniejszenie objawów depresji, niepokoju i lęku. Powoduje obniżenie ciśnienia, co przekłada się na redukcję odczuwalnego stresu i jego skutki uboczne.
- Chroni mózg przed uszkodzeniem – jako antyoksydant zapobiega szkodliwemu działaniu wolnych rodników. Zmniejszenie uszkodzeń mózgu zapobiega dolegliwościom neurodegeneracyjnym, takim jak demencja starcza, choroba Alzheimera i choroba Parkinsona.
Na co działa Ginkgo Biloba?
Jako ciekawostkę można uznać, że Ginkgo Biloba jest analogiem syntetycznego Piracetamu, ponieważ wykazuje te same właściwości, a najnowsze badania wykazały nawet jej większą skuteczność, niż wspomnianego leku starej generacji.
Wszystkie te cechy tej niesamowitej rośliny sprawiają, że może być efektywnie stosowana jako substancja nootropowa. Działając jako inhibitor monoaminooksydazy (MAOI) pozytywnie wpływa na neuroprzekaźniki, a zwłaszcza zwiększa koncentrację dopaminy i noradrenaliny, dlatego stosowana jest jako suplementacja wspierająca leczenie zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, czyli ADHD
Gdzie kupić Ginkgo Biloba?
Rekomendowana dawka tej substancji to około 120 mg przyjmowana nawet 3 razy dziennie. Sklep, w którym możesz znaleźć ten produkt to aliness.pl, a z kodem BIOHACKING dostaniesz zniżkę.