Dzięki kołdrze obciążeniowej podniesiesz potencjał umysłowy
Kołdra sensoryczna pozytywnie wpływa na naszą sferę mentalną zarówno w dzień, jak i w nocy. Pobudzając receptory czuciowe, aktywuje wydzielanie ważnych neuroprzekaźników oraz hormonu snu. Stabilizuje rytm dobowy, pogłębia sen i usprawnia procesy regeneracji organizmu w godzinach nocnych. Przekłada się to na większą wydajność umysłową w ciągu dnia, lepsze samopoczucie, wyższy poziom koncentracji, większą kreatywność, szybsze myślenie i sprawniejsze przyswajanie informacji.
Dla osób pracujących umysłowo albo wykonujących zawody, w których liczy się czujność, refleks, spostrzegawczość, skupienie, szybkość reagowania, dokładność, kołdra obciążeniowa może być celnym wyborem.
Kołdra obciążeniowa to remedium na wyczerpanie psychiczne, stres, zły nastrój i rozregulowane emocje
Znaczna część społeczeństwa zmaga się ze stresem, niemało osób ma do czynienia z problemami z kontrolowaniem nerwów, brakiem równowagi emocjonalnej. Kołdra obciążeniowa, wpływając na wzrost stężenia hormonów szczęścia w organizmie oraz wykazując właściwości uspokajające i odprężające, może być bardzo pomocna przy wszelkich symptomach nadmiernie obciążonej psychiki.
Zasadniczo głównymi zadaniami kołdry sensorycznej jest niwelowanie stresu, lęku oraz wspomaganie terapii zaburzeń rozwojowych i neurologicznych (takich jak ADHD, autyzm, zaburzenia integracji sensorycznej, zespół Downa, choroba Alzheimera i Parkinsona, demencja). Jednak ma ona więcej zastosowań. Może być pomocna w redukowaniu szerokiego spektrum dolegliwości, może też być po prostu receptą na dobry, spokojny sen.
Unikalne właściwości kołdry obciążeniowej wynikają ze sposobu uszycia przy zastosowaniu odpowiednich surowców zarówno zewnętrznych, jak i wypełniających.
Systematyczny wypoczynek pod kołdrą sensoryczną da nam wiele korzyści, takich jak:
- wzmożenie poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji,
- uspokojenie, łatwiejsze wchodzenie w stan relaksu,
- szybsze zasypianie, lepszy sen,
- redukcja kortyzolu (zwanego hormonem stresu), zwiększenie odporności na czynniki stresogenne, lepsze radzenie sobie w trudnych, stresowych sytuacjach,
- redukcja lęku, niepokoju, napięcia,
- lepsza kontrola nad myślami i reakcjami,
- odzyskanie stabilności emocjonalnej i harmonii wewnętrznej,
- poprawa nastroju,
- zwiększenie motywacji i energii do działania, poprawa zdolności komunikacyjnych, eliminacja takich stanów jak: apatia, zniechęcenie, chandra, brak satysfakcji z życia.
Kołdra sensoryczna łagodzi objawy wahań hormonalnych
Wahania poziomu hormonów towarzyszą nam w różnych momentach życia, jednym z nich jest okres klimakterium. Towarzyszą mu dokuczliwe objawy takie jak: drażliwość, zaburzenia snu, rozchwianie emocjonalne, zły nastrój, lęk, przemęczenie, osłabienie. Stosowanie kołdry obciążeniowej podczas zmian hormonalnych, może być dla nas dużym wsparciem.
Otulając się kołdrą obciążeniową, łatwo się wyciszamy i rozluźniamy, bez trudu wchodzimy w głęboki, zdrowy sen. W czasie snu wydzielają się w naszym organizmie serotonina i dopamina, a produkcja hormonu stresu zostaje zablokowana. Po nocy spędzonej pod kołdrą obciążeniową wstajemy zregenerowani i wypoczęci. Mamy dobre samopoczucie, organizm lepiej funkcjonuje, a objawy wahań hormonalnych odczuwamy łagodniej.
Kołdra obciążeniowa wsparciem w okresie rekonwalescencji
Czas dochodzenia do zdrowia i dobrej formy, czy to po wypadkach, traumatycznych przeżyciach, urazach, chorobach, czy też kontuzjach i nadwyrężeniach spowodowanych intensywnym wysiłkiem fizycznym, może być krótszy albo dłuższy. Wszystko zależy od tempa i przebiegu procesu regeneracji organizmu, w którym to procesie bardzo cennym wsparciem może być kołdra sensoryczna.
Delikatnie masując ciało i poprawiając krążenie, kołdra obciążeniowa przyczynia się do sprawniejszej odnowy tkanek. Równolegle daje nam efekt odprężający, wygasza negatywne emocje, redukuje napięcie mięśni, sprawia, że ciało i umysł wypoczywają. Tym samym przyspiesza proces zdrowienia psychicznego i fizycznego.
Kołdra sensoryczna polepsza kondycję całego organizmu i redukuje skutki przemęczenia oraz przepracowania
Chroniczne zmęczenie spowodowane intensywną pracą zawodową lub dużą ilością codziennych zadań i obowiązków to częsty problem. Czując się wyczerpanym i pozbawionym mocy witalnych, przeważnie sięgamy po rozmaite preparaty witaminowe lub ziołowe. Tymczasem również takie akcesorium jak kołdra obciążeniowa może być przydatne w niwelowaniu objawów zmęczenia oraz psychicznego i fizycznego „wypompowania”.